Hellfrost: frost giants

Vargus tsitadelli kambrites

Pärast lahingut tsitadelli ees, avati hõigete saatel pisut kinni kuulunud müüriväravad. Garnissoni ülem Hundur tänas rändureid antud abi eest ja kutsus edasi suurde saali pidusöögile. Privileeg, mida pakutakse tavaliselt vaid ülikutele.

Gender, punaste rõivastega relikvaari nõukogu opositsiooniliider, võttis neid vastu ja juhatas nad ennem söömist külalistele mõeldud magamistuppa. Ailur jäi sinna koos kohaliku ravitsejaga, ülejäänud läksid saali õhtusöögile. Ailuri ravitsemine taiga-elfi füsioloogilisele iseärasusele tõi aga ravitsemise suhtes negatiivse reaktsiooni – selle likvideeris hiljem Kirouse ravitsemisoskus. Õhtusöök sai kiire lõpu, kui tegelik tsitadelli pea, Spellslinger Yaval, valgesse riietatud kena naine ametikoridorist saali ilmus ja käsu rändurid välja visata andis ning seejärel minema marssis. Gender lubas ränduritel sellegi poolest jääda. Õhtusöögil lobiseti välja ka rändurite plaan suunduda halli kantsi. Vastuseks aga saadi juhiseid kuidas sinna jõuda. Suundudes lääne poole, tuleb vältida liigselt Jagged Peaks-e, kus elavad mäekollid ja samas mitte hoida ka liiga eemale mägedest, kus on kooljate valdused.

Kui mängijad rasket und magasid, sisened nende magamistuppa Gender, olles ärevil ja kohmetu. Ta äratas magajad üles ja tegi neile erakorralise pakkumise. Ajendatuna sellest, et viimase 1,5 aasta jooksul on Yaval kogu tsitadelli võimu samm haaval enda kätte haaranud ja teised liikmed eemale tõrjunud ja see on ohuks tsitadelli peaeesmärgile – hoida reliikviaid sattumast valedesse kätesse. Ülesanne seisnes selles:
– varastada allkorruse ruumidest, mis on Yavali vahtkonna valve all maagiline võti mis avab teised ametiruumid
– uks, kus võti on, vajab muukimisoskust
– üritus peab välja nägema nõnda, et vargus on toime pandud rändurite endi poolt ja nemad jääks süüdi ka edaspidi
Gender lubas, et tema teeb kõike, et seiklejad sellest eluga välja tuleks. Lisaks pakkus tasuks 5 võlumikstuuri ja 3 loitsuskrolli. Selline pakkumine oli Genderi jaoks risk kogu oma positsiooni ja eluga. Ränduritel tuli kas ülesanne täita ja ome poole tunni pärast tsitadellist põgeneda. Või teha seda kohe, sest selle infoga nad enam siin olla ei saa.

Rändurid võtsid pakkumise vastu ja asusid 10 minuti pärast tegutsema. Vahepeal andis organiseeris Gender valvurile unerohtu. Võtmevargus möödus edukalt, kuid selle jooksul tuvastati ja tehti kahjutuks keldrikoridoris üks lõks. Edukalt õige toa lahti muukimise järel oligi postamendi peal pisikese abstrakse kujukese moodi maagiline võti. Seda puutudes ärkas ellu selle kõrval seisev 2,5 meetrine sõdalase kuju. Engro varas pääses napilt, kui golem tema kolju asemel purustas rusikahoobiga marmorpostamendi. Taibati, et põgeneda ei ole võimalik ja golemist tuleb kuidagi võitu saada. Õnne kombel suutis Bron oma lööke nii võimsalt tabada, et kahjustas kõvasti vastase jalga ning viimase hoobiga raius selle pooleks. Maagiline tasakaal sellega golemis katkes ja ta kukkus liikumatuks kivihunnikuks.

Statue

Vähekese aja pärast, oli Genderile võti üle antud ja autasu kätte saadud. Tsitadelli värav nende seljataga sulgus. Ees laiumas külm ja pime kõnnumaa, toasoe vaikselt kontidest lahkumas. Matkata tuleb pikalt ja kiirelt, kuna hommikuks on nad tsitadelli poolt tagaotsitavad ja jälitatavad. Ainsaks lootuseks vaid Genderi lubadus, et jälitatavate seas on temale lojaalseid mehi, kes annavad endast maksimumi, et jälitamine ebaõnnestuks.

Comments

Jux

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.