Hellfrost: frost giants

Ostureis Aslovis

Enne Narast lahkumist osteti veel turupealt nädala jagu söögipoolist kaasa ja mindi värava juurde juba ootama. Vähe aja pärast asus suur karavan teele. Kõige ees skautimas paar ratsanikku. Siis ülikud ja nende saatjad, keda ümbritsesin turvistes sõjamehed ja pärast neid vaesem kontingent kes kah võimalust kasutas, et turvaliselt põhjapoole rännata. Niiviisi terve tee rändajad Aslovisse muretult liikusidki. Üks õhtu, kui Kaaren natuke svipsis oli ja oma laulu esteetikale vähem rõhku panid, käsutati tal sel reisul rohkem mitte laulda.

Vahepeatus külakeses, kust seiklejad oma nädal tagasi üksteist esimest korda nägid, kulges rõõmsalt. Sai taas soojas istuda, odavalt näod punaseks joodud ning ka ühe väärika mehega tutvust tehtud. Kuigi Kaaren hoolitses selle eest, et kogu karavan nende plaanist, külastada Halli Kantsi, teada saaks, ei võetud seda kuigi tõsiselt. Kui aga selles kõrtsis üks kaasa rändav Scaetha preester, 60aastane frostborn aru sai, et meestel on sellega tõsi taga, siis ei lubanud tema usk lasta tal mehed omapäi kummitustelossi kolama. Pakkudes ennast oma jumala heaks neile kooljatega toimetulekuks abiks, nõustusid rändurid sellega meeleldi.

Pooleteise päeva pärast jõuti Aslovisse. Kõigepealt nähtu suurt telkla-linnakut, kus ööbivad põhjast tulnud põgenikud. Müüride taga olev Vana linn oli ülerahvastatud ja isegi majadel ei old seal ruumi olla. Need olid üksteise otsa ehitatud. Seal sagisid ringi sama moodi põgenikest moodustuv rahvamass. Aslovi Vanalinna keskel oli veel üks müür, mis eraldab kõrg-linna. Sinna suundus ka ülikute karavan. See linnaosa kuulub tervenisti siniverelistele.

Aslovis tehti erinevaid oste rännakuks ja tutvuti kohaliku eluga. Pimeda saabudes sunniti Vanalinnast lahkuma, kuna ööseks pannakse väravad kinni ja sees telkida ei lubatud. Külastus ravitsejate Sisters of Mercy telgi juurde näitas, et nii haigeid kui pussitatuid on kole palju ja otsustati ööbida väljaspool telklat, kuskil lähedal võsas. Enne seda aga äratas nende tähelepanu mõõgavõitlus, kus publiku ees sai nüritatud relvadega toidu peale võidelda. Bron näitas seal klassi ja teenis päeva-toidu, sama sai ka Kaaren kihlvedu korraldades. Peale võitlust pakuti sealse telgi juures ka tööotsa, kuid seda otsustati mitte vastu võtta. Pakkumine ei pidavat aeguma.

Kogu varustus käes, hakatigi Halli Kantsi poole liikuma. Kaarti uurides peaks järgmine suurem peatus mõne päeva pärast olema mäe jalamil kus asub üks tsitadell.

Comments

Jux

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.