Hellfrost: frost giants

Paadialuse

Frustratsiooni vaigistas kiiresti Baldur, kes pärast põgusat tutvustust ütles, et kohtub nendega Paadialuse kõrtsus, äärelinnas, et rääkida ühest tööotsast. Passiti natuke tühja ja pimedas jõutigi juba tuttavasse Paadialusesse. Kui esimene õlletoop tühjaks hakkas saama, oli ka Baldur kohal ning siis juba hoopis teise hoiakuga. Vaoshoitus oli asendunud lõbusa, jutuka ning lahke karismaga.

Tööpakkumine seisnes selles, et läinudöine rüüsterekt metsaliste poolt on seni lahendamata. Linnavahtkond äärelinna muredega ei tegele ning seiklejad olid Balduri arvates ainus võimalus, et rüüstajad siit lähedalt minema lüüa. Poisikesed, kes luurel käisid tõid teateid, et nad luusivad endiselt seal metsas. Kusjuures tasu töö eest jäi lahtiseks. Baldur lubas oma tutvuste poolest neile nii kasulik olla, kui võimalik.

Varahommikul, kus Bron veel pisukest peavalu tundis, asuti teele ühe poisi teejuhtimisel teele. Keskpäeval jõutigi kohata, kus metsas ristusid erinevad jäljed lumel, mis meenutaks nagu väikeste inimeste omi. Vähese aja pärast härjapõlvlased ründasid neid. Üllatus oli neil suur, kui Ailuri külmamaagia mitu neist korraga rivist välja lõi, vaatamata sellele, et nende hõimu pea/šaaman hirmsa kisaga rändureid peletada üritas. Ennem kui vana šaaman hukkus, aheldatuna vibu noolega puu külge, suutis ta lasta samasuguse külmaloitsu Kaareni pihta, nii et ta hetkeks ilmselt teises ilmas juba oli. Paar goblinit jõudis plehku panna, teised seiklejad üritasid Kaarinit seni ravida. Sel hetkel märkas Bron korraks eemal metsa vahel nendele tuttavat inimest – Valbjörn-i. See oli ainus kord kui nad tõmmut Finnari nägid, kuigi Ailur andis endast parima, et ta üles leida. Lisaks oli kummaline veel leida ühelt härjapõlvlaselt kottikest 20 skildiga.
Hellfrost1 800

Õhtul tagasi Paadialuses, kui lugu oli ära räägitud, lõi Baldurile ühtäkki kõik selgeks. Jutuajamine Gunnar ja Finnari vahel. Finnari oskus goblineid taltsutada. Peen üliku kott hõberahaga goblini käes. Just nende tõestusmaterjalidega mindi otse Count Froech-i juurde. Teadmiste majja, tema kabinetti, kus krahv koheselt Gunnari vahistamiseks käsu andis. Oma teenega, mille krahv seiklejatele võlgu on, otsustati veel oodata.

Õhtul jõudis Baldur tagasi Paadialusesse, kus tegi teatavaks uudise, et Gunnar ongi süüdi mõistetud ja homme keskpäeval, saab turuplatsil uudisest kogu linn teada.

Comments

Jux

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.