Hellfrost: frost giants

"Mida rohkem seda sul on, seda vähem seda näed"

Pagemine tsidadellist algas varahommikul, kui veel pime oli. Kaardilt paistis umbes 4 päeva kaugusel olevat 1 peatuspaik, kus peaks sooja, puhata ja varusid täiendada saama. See koht jääb täpselt “Jagged Peaks” mäestiku ja “Withered Lands” piirkonna vahepealsele lagendikule.

Kuna õues valitses paks udu, siis ei saadud sinna otsejoones minna. Et eksimist vältida, mindi mööda mäestiku jalamit. Ka järgmine päev oli sama moodi udune ning jätkati sama teedpidi. Kohati esimesi varemeid külmasõja eelnevast perioodist, mille on nüüd koduks võtnud erinevad orkid, goblinid ja muud tondid. Esialgu olid nende kodud mahajäätud, kuid edasi minnes asustus aina tihenes.

Päeval kohtutigi ühe orkide salgaga, kes neile vastu marssis. Nähtavus oli halb, kuid neil õnnestus eelnevalt varjuda ning neid rünnakuga üllatada. Vastased tõrjuti lihtsalt pagema. Ilselt tuli käsklus taganemiseks siis, kui osadale nesit juba tuttav tulemaagia kasutust leidis.

Õhtul laagrit üles seades juhtus veel intsident, kus 2 hulkuvat orkilast üritasid Bronnilt varastada tema mõõka. See lõppes ühe põgenemisega, teine seoti kinni. Huljem juhtus veel midagi kummalist, kui 1 täiskasvanud sõdalasest ork neile rahumeeli lähenes. Viipekeeles tegi selgeks, et tahab poissi tagasi oma pakutud koti vastu. Pärast veidrat kaubitsemist selgus, et saadi värske kaljukitse tagumine jalg – (3 päeva toit kogu kambale).

Järgmisel päeval oldi nii kaugel, et suunduti mäestikust lagendiku poole. Nähtavus oli endiselt vilets ning kohale jõuti alles järgmisel hommikul. Kohapealne asustus oli paar 3 talu, kus enamus hooneid olid maha jäätud ja räämas. Ühe maja korsten aga suitses. Vana, habemega peremees võttis neid lahkelt vastu. Seal elas veel 1 pisut noorem sulane ja üks Deathwatchi sõdur oli seal puhkamas. Peremees pakkus rändajatele võimalust ka sauna külastada.

Bannik

Leiliruumis higistades ilmus sinna ka kohalikke kummitav sauna vaim. Istus otse kerise peal. Igati karvane ja vana – väga pikkade küüntega. Algatuseks võlus ukse kinni ja keeras kuumsut juurde. Siis hakkas mõistatuse mängu mängima. Seiklejatel õnnestus sellega vähemalt ukse uuesti avada ja pääseda hullemast. Vahepeal naases Ailur kuurist kirvega ja see ajas Banniku vihale. Hakkas midagi loitsuma, kuid kuumas saunas õnnestus raskustele vaatamata Ailuril külmaloitsuga vana vaim surmata. Temast jäi järgi vaid palju auru, mis uksest välja hajus. Peremees oli lausa joovastavas meeleolus ning lõi paljalt õues tantsu. Hiljem kui oli maha rahunenud oli ta selle eest äärmiselt tänulik.

Järgmine hommik tuli sulane kiiruga tuppa ja tegi teatavaks, et kohe jõuavad siia rüütlite salk Tsitadelli suunast.

Comments

Tegelt tundus sellel bannikul sarved kah olevat. See pilt ehk kirjeldab teda rohkemgi:

http://www.tunnel.ru/userfiles/ck/images/238/Bannik3.jpg

Jux

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.